Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Sima Martausová vás novinkou Srdce nepokojné rozveselí a roztancuje

VIDEO: Sima Martausová vás novinkou Srdce nepokojné rozveselí a roztancuje

20.08.2020 - 09:10 | redakcia

Úprimná, energická a autentická. Taká je Sima Martausová aj jej aktuálna novinka Srdce nepokojné, v ktorej vyjadruje túžbu po vnútornom pokoji. Autorkou textu aj hudby je už tradične samotná speváčka a nový singel je predzvesťou pripravovaného albumu, na ktorom charizmatická hudobníčka pracuje.


Napriek nepokoju v názve Sima Martausová piesňou Srdce nepokojné vyjadruje túžbu po harmónii. Okrem výborných muzikantov, ktorí speváčku už štandardne sprevádzajú, obohacuje pieseň dychová sekcia, ktorej aranžmány napísal skladateľ a inštrumentalista Adrián Harvan.

"Piesňou vyjadrujem túžbu po pokoji, ktorý zažívam nielen keď tvorím a hrám, ale aj keď som len tak v tichu... Túžbu po pokoji, ktorý cítim nielen keď vystúpim na vrchol štítu, ale aj keď schádzam dolu, alebo keď musím výstup niekedy kvôli okolnostiam vzdať. Takýto pokoj mám v podstate vo svojich rukách a prinášajú mi ho správne nastavené hranice a zdravá miera vo všetkom," hovorí o novinke Sima.


Videoklip Srdce nepokojné nakrúcala s uznávaným režisérom Jakubom Mahdalom v susednej Českej republike, no kvôli koronavírusu museli plánovanú jarnú spoluprácu na pár mesiacov odložiť. "Druhú časť videoklipu sme dotočili v krásnej prírode pod Veľkým Kriváňom. Prvá časť sa odohráva v divadle a druhá, môjmu srdcu bližšia, v horách, kde som vymenila šaty za turistické oblečenie, v ktorom sa cítim prirodzenejšie," s úsmevom dodáva speváčka.

Na nahrávke aj v klipe sa predstavil talentovaný Daniel Špiner (Katka Koščová, Martin Geišberg a ďalší) na klavíri, bicie nahral Igor "Ajdži" Sabo a basgitaru Michal Šelep. Ako hudobný producent do piesne vstúpil Randy Gnepa a dychy nahrala štvorica Ľudmila Šestáková, Martin Židek, Peter Sandanus a Martin Oboňa. Pieseň sa objaví aj na pripravovanom albume, ktorý chce Sima Martausová stihnúť vydať do Vianoc.

Mohlo by vás zaujímať:

Do leta to dáme! Sima Martausová vás naučí hrať svoju srdcovku Karavan

Redakciu Hudba.sk informovala Zuzana Valentová. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Dominik Kučera


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti