Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Katka Knechtová má klip z New Yorku, pri nakrúcaní očarila aj domácich

VIDEO: Katka Knechtová má klip z New Yorku, pri nakrúcaní očarila aj domácich

20.10.2016 - 10:00 | redakcia

Vo svojom novom singli FEA Katarína Knechtová spieva o tom, čo prežíva, keď je "nadrogovaná láskou", no v čerstvo zverejnenom videoklipe k tejto piesni si "fičí" na niečom úplne inom. Atmosféra New Yorku jej totiž dodala toľko pozitívneho vyžarovania a energie, že pri jeho nakrúcaní ju nemohli prehliadnuť ani obyvatelia metropoly.


"Keďže som dostala pozvanie koncertovať v New Yorku, využila som túto príležitosť k nakrúteniu videa k piesni FEA. Je to nesmierne fotogenické mesto, zaujímavý a najmä iný priestor, ktorý sa k zvuku a atmosfére môjho nového singla hodí. Som veľmi vďačná za túto skúsenosť a som šťastná, že som Slovákom žijúcim v Amerike mohla prostredníctvom mojej hudby priniesť trošku domova," hovorí Katka Knechtová

Stala sa hviezdou Manhattanu, tancovali s ňou na ulici

New York je rajom pre ľudí, ktorí milujú módu, hudbu a nočný život. Nikdy nespiace americké mesto sa sympatickej hudobníčke zapáčilo a rada sa tam ešte niekedy pôjde pozrieť, nevie si ho však predstaviť ako svoj domov. "Som rada, že som to všetko mohla vidieť, ale žiť by som tam nechcela," priznala a dodala, že pri nakrúcaní klipu vzniklo zopár zaujímavých momentov. "Newyorčania boli veľmi milí, stále ma na ulici oslovovali, pýtali sa odkiaľ sme a tešili sa s nami. Našli sa aj takí, ktorí so mnou tancovali na ulici! Na Manhattane som bola za hviezdu, bola to sranda," smeje sa Katka.

Námet, scenár a réžiu nového klipu má na svedomí talentovaný módny fotograf Jakub Gulyás, s ktorým speváčka spolupracuje už niekoľko rokov. Vďaka jedinečnej atmosfére nočnej metropoly môžete populárnu Prešovčanku vidieť tak, ako nikdy predtým. Vizuál tak dokresľuje originalitu piesne, v ktorej Knechtová spieva síce o svojej obľúbenej téme - láske, avšak z netradičného, "chemického" uhla pohľadu. FEA je totiž skratka fenyletylamínu - hormónu podobnému opiátom, ktorý telo vylučuje, keď sme zamilovaní.


Singel aj klip sú predzvesťou Katkinej novej nahrávky s názvom Premeny. "Album oficiálne vychádza 24. októbra a bude na ňom jedenásť piesní. Je to výber mojich obľúbených skladieb v úžasných aranžmánoch pre kapelu a malý orchester. Bonusom na ňom je práve aktuálny singel FEA. Tento album je darčekom mojím fanúšikom a mne samej, pretože takto veľmi skromne oslavujem 20 rokov na scéne," uzatvára s úsmevom Katarína Knechtová.

Piesne z pripravovaného albumu zahrá aj na turné, na ktoré sa chystá v novembri. Odštartuje ho koncertom v bratislavskom Dome kultúry Dúbravka a postupne sa predstaví v rodnom Prešove, Martine, Poprade a Trenčíne. Jesenná šnúra nadväzuje na úspešné jarné turné k minuloročnému albumu Prežijú len milenci.

Prečítajte si: Katka Knechtová v Bratislave obnažila svoju hudobnú dušu

Zoznam koncertov Prežijú len milenci tour II.:

3. 11. - Bratislava, Dom kultúry Dúbravka
5. 11. - Prešov, Historická budova DJZ
7. 11. - Martin, Kino Strojár
8. 11. - Poprad, Dom kultúry
9. 11. - Trenčín, Kino Hviezda

Tracklist albumu Premeny:

1. Intro
2. Prežijú len milenci
3. To musí byť len láskou
4. Slnečná balada
5. Isabel
6. Motýľ hlavolam
7. Keby
8. Tieňohra
9. Muoj Bože
10. Spomaľ
11. Outro
12. Bonus: FEA

Informácie a fotografie pre Hudba.sk poskytla Nora Krchňáková z agentúry Propaganda House. Článok bol upravený a doplnený redakciou. Všetky informácie o aktivitách a tvorbe speváčky nájdete na stránkach www.katarinaknechtova.com a www.facebook.com/katarinaknechtovaofficial.

Foto: Jakub Gulyás


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti