Hlavná stránka

>

Správy

>

Coldplay i Kylie Minogue si uctili obete lesných požiarov v Austrálii

Coldplay i Kylie Minogue si uctili obete lesných požiarov v Austrálii

15.03.2009 - 16:23 | Peter Lehotský

Hudobné hviezdy z Austrálie a zahraničia odohrali v sobotu v Melbourne a Sydney benefičné koncerty, ktorých výťažok venujú obetiam nedávnych ničivých povodní a lesných požiarov. Tisícky obyvateľov sa zúčastnili na podujatiach pod spoločným názvom Sound Relief, a to aj napriek búrke a dažďu. Kylie Minogue, ktorá bola hostiteľkou koncertu v jej rodnom Melbourne, vystúpila spolu s Kings of Leon, Jackom Johnsonom, Gabriellou Cilmi a Wolfmother.


Hitom 'Yellow' otvorila koncert v Sydney skupina Coldplay.

"Som veľmi vďačná, že dnes večer môžem byť doma a zdieľať toto všetko spolu s vami," uviedla Kylie, ktorá si spolu s 80-tisíc fanúšikmi zaspievala skladbu 'I Still Call Australia Home'. "Je jedna vec, o ktorej veľa hovoríme, je to austrálsky duch, a ja si myslím, že počas dnešnej noci je ho cítiť v celej krajine," dodala.

Ako informovala BBC, v Sydney koncert "na počesť Austrálčanov" otvorila skupina Coldplay. "Ďakujeme vám, že ste nám umožnili zúčastniť sa na tomto veľmi mimoriadnom podujatí," prihovoril sa fanúšikom spevák formácie Chris Martin. Obete požiarov si uctili minútou ticha, na veľkoplošných obrazovkách na oboch koncertoch premietli vyjadrenia sústrasti britských princov Williama a Harryho.

Koncert v Sydney, na ktorom vystúpili aj austrálske skupiny ako Icehouse, Hunters and Collectors a Split Enz, ukončilo vystúpenie Barryho Gibba zo skupiny Bee Gees, ktorý si zaspieval s Oliviou Newton John. "Naše duše tu vždy budú," povedal Gibb, ktorý v Austrálii vyrastal.

Austrálsky minister životného prostredia Peter Garrett vystúpil so svojou niekdajšou skupinou Midnight Oil. Svoj krátky návrat k hudobnej minulosti označil za "veľmi osobitý deň."

Zdroj: SITA


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti