Hlavná stránka

>

Správy

>

Vydavateľstvo Gergaz prichádza s pokračovaním vinylovej kompilácie The Locals

Vydavateľstvo Gergaz prichádza s pokračovaním vinylovej kompilácie The Locals

22.06.2020 - 15:00 | redakcia

Dva roky po vydaní "best of" albumu s názvom The Locals prichádza slovenské vydavateľstvo Gergaz s jeho pokračovaním. Vinylová kompilácia The Locals 2 vychádza práve dnes (22.6.) a opäť ponúka prierez sviežej, prevažne domácej tvorby.


Vydavateľstvo Gergaz, spájané predovšetkým s kvalitnou slovenskou elektronikou a alternatívou, oslavovalo prvým vydaním kompilácie 10 rokov svojej existencie. Dvojplatňa s názvom Gergaz 2008 - 2018 (the Locals) bola zároveň príspevkom slovenskej značky k celosvetovej iniciatíve Record Store Day (RSD), ktorý sa zvykol konať v apríli.

Pôvodným zámerom bolo v tejto tradícii pokračovať a novú vinylovú kompiláciu vydať opäť v rámci Record Store Day. Ten sa však v súvislosti s pretrvávajúcimi protipandemickými opatreniami v pôvodnom tradičnom aprílovom termíne uskutočniť nemohol a jeho čiastočná náhrada sa uskutoční počas troch víkendov na konci augusta, septembra a októbra. To si vyžiadalo zmenu plánov aj na strane Gergazu, ktorý sa napokon rozhodol platňu The Locals 2 vydať nezávisle od tohto podujatia už 22. júna.


Ako napovedá samotný názov, Gergaz na kompilácii zostáva pri domácej tvorbe. Kolekcia je unikátnou vzorkou noviniek, ale aj skladieb z archívu, pričom u všetkých je samozrejmosťou, že sa nikdy predtým neobjavili na vinylovom release. Snahou Vlada Škublu, ktorý vyberal repertoár na obe kompilácie The Locals a aj väčšinu gergazáckych Beat Garden kompilácií, bolo vytiahnuť úspešné veci, a zároveň aj skladby, ktorým sa v minulosti nedostalo zaslúženej pozornosti.

"Sú to skladby, ktoré sú buď osvedčené hity alebo by nimi mali určite byť. Všetky tracky stoja za pozornosť. Platňu som rozdelil na dve časti, na horizontálnu, primárne na počúvanie (A) a na vertikálnu, tanečnú (B)," opisuje svoj kľúč k výberu skladieb Vlado Škubla. 

Fanúšikovia platní sa dočkajú aj klubových hitov, ktoré sa v minulosti nezmestili na vinylové vydania albumov, napríklad Gospel of Juke od FVLCRVMa. Z dielne producenta Stratasoula prišla doposiaľ nevydaná skladba, ktorá je jeho spoluprácou s americkým raperom Jamesom Lewisom. Ďalšou novinkou je aj "rádiovka" v slovenskom jazyku od úplne nového projektu Magick (pieseň Dokonalá). Z novších mien zaradilo vydavateľstvo projekt Brains For Sale alebo skladbu z debutového albumu 40x20 producenta Bobsana.


V trackliste kompilácie nechýbajú osvedčené mená ako Jimmy Pé, Petijee, The High Corporation alebo Ashley Abrman v spolupráci s Jurešom Líškom (Fallgrapp). O zvuk sa postaralo studio Gargle & Expel a o dizajn Mili Vigerová. Kompilácia je k dispozícii na Bandcampe, kde si ju môžete vypočuť a objednať.

Tracklist LP kompilácie The Locals 2:

A1. Jureš feat. Ashley Abrman - Your Lips
A2. Jimmy Pé - Don Barzini
A3. Stratasoul feat. James Lewis - Breathe / Rise up
A4. Petijee - Propositions
A5. The High Corporation - Roots

B1. FVLCRVM - Gospel of Juke
B2. Brains For Sale - Dark Fantasies
B3. Fallgrapp feat. Jimmy Pé - Session
B4. Bobsan - To See Ninja
B5. Magick - Dokonalá

Album z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.Redakciu Hudba.sk informovala PR manažérka Zuzana Mráziková. Tlačovú správu sme upravili.

Vizuál: Mili Vigerová


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti