Hlavná stránka

>

Správy

>

Olympic predstavil prvý videoklip z albumu Kaťata k skladbe Pálím tvář

Olympic predstavil prvý videoklip z albumu Kaťata k skladbe Pálím tvář

25.02.2021 - 17:00 | redakcia

Minuloročná albumová novinka Kaťata z dielne Olympicu zarezonovala medzi fanúšikmi i v médiách. Nový klávesák Pavel Březina, kontroverzný obal, živelná rocková energia i často provokatívne texty na hrane - to všetko vzbudilo možno až nečakanú pozornosť okolo jedenástky nových piesní formácie vedenej Petrom Jandom.


Najnovšie to dokazuje prvý videoklip k albumu Kaťata, ktorý vznikol v réžii Mejlu Basela ku skladbe Pálím tvář. "Klipy nám veľmi nejdú, ale tento je fakt parádny," komentuje lakonicky, ale celkom úprimne a výstižne frontman Petr Janda klipovú novinku, ktorá je inšpirovaná románom Obraz Doriana Graya a zaujme minimalistickým, ale o to štýlovejším atmosférickým spracovaním.

"Splnil sa mi ďalší sen, keď som mohol natočiť videoklip jednej z kapiel, ktorá ma ovplyvnila. Ja sám som muzikant a mám obrovský rešpekt voči Olympicu a voči Petrovi - bolo super, že ma prizval k spolupráci. Som poctený, že sa klip Petrovi páči, a je to pre mňa veľké vyznamenanie," komentuje spoluprácu na klipe režisér Milan "Mejla" Basel a dodáva: "Petr ma oslovil i s prácou na ďalšom klipe, takže pre mňa je to veľká medaila."


Fanúšikovia sa teda okrem Pálím tvář môžu v blízkej budúcnosti tešiť na ďalšie obrazové spracovania nových piesní. Ktorá z jedenástich noviniek bude ďalšou v poradí, to môžeme zatiaľ len hádať. Rozhodne však pôjde o vítané spestrenie čakania na koncertnú prezentáciu albumovej novinky, na ktorej sa hudba z pera Petra Jandu stretáva s textami autorov väčšinou mladšej generácie.

Dohromady tvoria výbušnú zmes, ktorá fanúšikov podľa ich reakcií náležite teší a pomáha prečkať dobu bez živého hrania. Všetky novinky okolo Olympicu môžete sledovať na oficiálnom facebookovom profile kapely, kde okrem iného Petr Janda vysiela tiež svoje pravidelné pondelkové streamy zo štúdia Propast.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z vydavateľstva Supraphon.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti