Hlavná stránka

>

Správy

>

Bláznivé počasie aj zranenia účinkujúcich preverili Nestville Open Fest

Bláznivé počasie aj zranenia účinkujúcich preverili Nestville Open Fest

25.06.2018 - 13:00 | redakcia

Festivaly sú živým organizmom, ktorý ovplyvňuje niekoľko vonkajších faktorov. Počasie aj nepredvídateľné okolnosti preverili organizátorov Nestville Open Festu, ktorý sa konal počas víkendu. Festival v Hniezdnom sa niesol v znamení pohotových reakcií produkcie, ktoré boli odmenené vysokou účasťou návštevníkov a burácajúcim potleskom počas koncertov.


Nad vystúpením populárnej kapely, ktorej šéfuje Peter Bič, od štvrtkového rána visel otáznik. Speváčka Victoria mala nehodu na bicykli, ktorá sa nezaobišla bez následkov. Utrpela našťastie len povrchové zranenia, ktoré sa odrazili len na jej vizáži. Ryšavka prejavila obrovskú silu a rozhodla sa, že fanúšikov nesklame. Po čerstvom úraze sa postavila pred publikum v Hniezdnom a odspievala plný dohodnutý čas. Toto gesto publikum oplatilo uznaním a obrovským potleskom.

"
Nebolo to pre mňa ľahké, rozhodla som sa vystúpiť tesne po incidente, mala som sťažené podmienky pri spievaní, ale za podpory chlapcov vystúpenie dopadlo dobre. Cítila som oporu aj z hľadiska, čo mi spievanie veľmi uľahčilo," uviedla speváčka, ktorá nechcela sklamať fanúšikov. "No najmä som chcela poukázať na to, aby sme na seba dávali väčší pozor a vážili si svoje zdravie. U mňa si to našťastie odniesli len povrchové zranenia a je to len estetickou záležitosťou. Našťastie mi táto nehoda neprekazila naplánované koncerty, na ktoré sa veľmi teším, dodala speváčka Victoria z kapely Peter Bič Project.


Program v piatok pokračoval vystúpeniami Noc a deň či No Name. Ošiaľ spôsobil Majk Spirit, ktorý dostal dovaru nielen fanúšičky. Burácajúcemu davu sa následné predstavilo Iné kafe na čele s Vratkom Rohoňom. Hudobný program uzavrela reggae kapela Medial Banana. Ľudia v Hniezdnom sa následne až do bieleho rána zabávali v párty stane, kde DJ rádia Europa2 namixoval tie najväčšie tanečné hity. 

Aprílové počasie navštevníkov neodradilo

Azda najväčším strašiakom pre organizátorov openair podujatí je nepriaznivé počasie. Po dávke tropických letných dní na Slovensko zavial studený front so studenými dažďovými prehánkami.  Ani sychravé počasie však neodradilo návštevníkov Nestville Open Festu a napriek zlej predpovedi do Hniezdneho dorazili. Organizátori pohotovo zareagovali a detský program presunuli do párty hangárov, ktoré boli prichystané na večerné diskotéky.  Prítomné deti si v teple a suchu mohli užiť divadielka.

S vystúpením Martiny Ťaskovej Kanošovej vyšlo slnko, postupne sa predstavil Vidiek aj Metropolis. Hudobný program prerušil moment, keď pódium ovládol fenomén posledných mesiacov, hlavný hrdinovia seriálu Oteckovia. Tí následne strávili niekoľko hodín s fanúšikmi pri podpisovej akcii, počas ktorej z hlavného pódia znel temperament Cigánskych Diablov.


Komplikácie v hudobnom programe

Prvým zahraničným hosťom festivalu bola legendárna kapela Rednex, ktorá so slovenskou speváčkou Nikou Karch v Hniezdnom po prvý raz absolvovala vystúpenie na našom území. Že neostali nič dlžní svojej povesti showmanov svedčí i fakt, že publikum doslova rozjašili a nakazili svojou energiou a umocnili tak dobrú náladu, ktorá Hniezdnym panovala napriek nie veľmi príjemnému počasiu.

V sobotu sa  počas obeda organizátorom situácia výrazne skomplikovala. Líder českej skupiny Kryštof Richard Krajčo oznámil, že je kvôli vážnemu zdravotnému stavu a obmedzenému pohybu nútený zrušiť najbližšie vystúpenia. Fanúšikoma špeciálne návštevníkom Nestville Open Festu sa ospravedlnil prostredníctvom videa. "Nechceli sme program skracovať, preto sme oslovili Katku Knechtovú, o ktorej sme vedeli, že síce koncertuje na inom podujatí, no v poobedňajších hodinách," priblížil Matúš Jaško z Randal Agency.


Napriek vyťaženosti sa podarilo situáciu zachrániť a Katarína Knechtová vystúpila namiesto kapely Kryštof. "Tento koncert som si skutočne užívala. S mojimi chlapcami sme si mysleli, že už budeme mať v sobotu večer voľno, jedno hranie sme už totiž mali za sebou. Keďže sa však vyskytla takáto situácia a neboli sme až tak veľmi ďaleko, tak som sa zrazu ocitla na tejto úžasnej akcii. Troška som sa bála reakcií návštevníkov, ktorí očakávali Kryštof, ale necítila som sa tak, že by som bola len nejakým riešením situácie, či náhrada, ktorú návštevníci len trpia. Cítila som sa fantasticky. A ďakujem všetkým, ktorí zostali i napriek zlému počasiu a obrovskej zime," odkázala charizmatická speváčka.

Improvizácia zo strany organizátorov vznikla i pri vystúpení ďalšieho headlinera Rytmusa. Ten v sobotu počas dňa hral vo veľmi vzdialenej Karvinej a dopravná situácia zapríčinila meškanie. "Kvôli zlej dopravnej situácii v Čechách vzniklo omeškanie príchodu Rytmusa, zalarmovali sme tak DJ Maireeho, ktorý mal festival uzavrieť a dohodli sme s ním skorší príchod. DJ Mairee svojím vydareným mixom skladieb prítomným ponúkol skvelý warmup a Rytmus tak vystúpil pred roztancované obecenstvo  a hudobný program tak vo veľkom štýle uzavrel,  vyjadril sa spoluorganizátor Matúš Jaško.


Redakciu Hudba.sk informovala za ogranizátorov Janka Marczellová. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Jano Stovka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti