Hlavná stránka

>

Správy

>

Skladba Slovákov Signum Regis zaznela v americkom seriáli z produkcie HBO

Skladba Slovákov Signum Regis zaznela v americkom seriáli z produkcie HBO

26.01.2022 - 15:00 | Patrik Marflák

Nestáva sa často, že by hudba zo Slovenska znela vo filme či seriáli zo zámoria. Metalovej skupine Signum Regis sa to prihodilo, pričom skladbu Through The Desert, Through The Storm z roku 2015 si tvorcovia seriálu The Righteous Gemstones našli sami.


"Jedného dňa sme na kapelný e-mail obdržali správu priamo z produkcie seriálu. Napísali nám k veci, o čo ide, že majú záujem o tú konkrétnu skladbu do seriálu HBO a na koho sa môžu obrátiť pre dojednanie zmluvných podmienok. Boli sme celkom v šoku, potvrdili sme im, že sa chceme na projekte zúčastniť a odkázali sme ich na nášho vydavateľa Ulterium Records pre účely ďalšej komunikácie," približuje kapela Signum Regis, ako sa ich tvorba stala súčasťou seriálu.

SkladbaThrough The Desert, Through The Storm vyšla v spomínanom vydavateľstve v roku 2015 na šesťskladbovej EP nahrávke Through The Storm. Sedem rokov od vydania zaznela vo štvrtej epizóde druhej série seriálu The Righteous Gemstones (link na epizódu a jej soundtrack), ktorá bola premiérovo odvysielaná v nedeľu (23.1.). Hviezdami televíznej čiernej komédie sú Danny McBride, John Goodman, Adam DeVine, Edi Patterson či Cassidy Freeman.

A ako sa tvorcovia seriálu k pesničke vlastne dostali? "To presne nevieme, zrejme jednoducho hľadali a našli," hovorí s úsmevom gitarista Filip Koluš.


Ako ďalej priznáva, členovia skupiny seriál nepoznali. "Keď sme dostali ponuku, samozrejme sme zisťovali, o čo ide. V skratke, ide o komediálny seriál v našich končinách známy pod názvom V mene nášho Pána, ktorý pojednáva o chamtivej, falošnej televanjelistickej rodine Gemstoneovcov, ktorá balamutí ľudí prostredníctvom médií v mene náboženstva."

Prečítajte si tiež: Signum Regis: Slovenská kapela schopná konkurovať súčasnej powermetalovej smotánke

Pri tejto príležitosti sme kapelu oslovili aj s otázkou, ako prežila posledné dva roky a čo chystá na rok 2022. "Cez pandémiu to kultúra celkovo nemá vôbec ľahké, o tom netreba vôbec hovoriť. Živé vystúpenia sme hrali minimálne, ale naplno pracujeme v štúdiu. V najbližšej dobe chystáme vydanie živého albumu z koncertu vo Švajčiarsku zo septembra 2021, okrem toho pracujeme na novom albume a tiež reedícii starších albumov z dôvodu dopredaja ich prvých edícií, takže určite sa nenudíme a onedlho sa prihlásime s čerstvými novinkami," dodáva Filip Koluš.

Rok pred pandémiou v kapele nastala veľká zmena, jej novým spevákom sa stal v júni 2019 Brazílčan João "Jota" Fortinho. Pozrite si live verziu skladby Through The Desert, Through The Storm v jeho podaní.


Novinky kapely môžete sledovať na jej oficiálnej stránke www.signum-regis.com a na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Autor: Patrik Marflák
Foto: Jota Fortinho


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti