Hlavná stránka

>

Správy

>

Zdenka Predná a Oskar Rózsa predstavili podmanivú spoločnú skladbu Poletím

Zdenka Predná a Oskar Rózsa predstavili podmanivú spoločnú skladbu Poletím

26.09.2017 - 09:30 | redakcia

Pár tvoria už niekoľko rokov, majú dve malé deti a vlani na jeseň svoj vzťah spečatili aj svadbou. Popri zakladaní rodiny v Banskej Štiavnici sa ale samozrejme venovali aj hudbe. Prvou "lastovičkou" ich spolupráce bol viacčlenný koncertný projekt Dole dole, teraz však svoju novinku zverejnili jednoducho ako Zdenka Predná a Oskar Rózsa.


"Viem, že vstať znova dokážem, až keď spadnem na zem. Poletím, poletím..." spieva Zdenka Predná v skladbe Poletím, ktorá zaujme snovou atmosférou a veľkolepou inštrumentáciou s prvkami jazzu aj art rocku. Pieseň ako prvá z pripravovaného albumu otvára koncept, ktorý vznikol z prostej príčiny - z lásky. Hudbu zložili manželia spoločne, autorkou textu je Jana Kirschner, s ktorou Zdenka spolupracovala aj na svojom ostatnom albume Amulet (2013).


Album predstavia postupne, skladbu po skladbe

"Pieseň Poletím je prvou skladbou nášho spoločného projektu. Hudobne pestrým a úprimným albumom túžime priniesť ľuďom radosť a inšpiráciu," vyznal sa basgitarista a producent celého projektu Oskar Rózsa. O vzniku albumu viac prezrádza Zdenka: "Najprv sme pracovali každý zvlášť, Oskar vytváral hudbu - základné slučky a motívy, ja texty. Následne improvizáciou a rôznym variovaním sme si zadefinovali pesničky, ktoré hrávame v rôznych obmenách a hľadáme pre nás najpríťažlivejší aranžmán."

Všetky texty na album píše samotná speváčka, výnimkou je práve prvá zverejnená skladba Poletím, ktorú "zrecyklovala" od Jany Kirschner. Piesne na album vznikajú postupne, Zdenka a Oskar majú rozpracovaných asi 15 skladieb v rôznych fázach produkcie. "Album budeme prezentovať postupne, skladbu po skladbe tak, ako nám inšpirácia, čas a okolnosti dovolia. V konečnom dôsledku aj pre fanúšikov našej muziky je to interaktívnejší zážitok v čase, postupne sa zoznamovať s materiálom a eventuálne sa tešiť na ďalšiu novinku. Našťastie nemáme piesne do počtu, ktoré by sme potrebovali prepašovať na fyzický CD nosič... Piesne budeme šíriť v digitálnej doméne v podstate virálnym spôsobom, to znamená pre poslucháčov zadarmo," prezradil Oskar.

A aké je to žiť a tvoriť spoločne? "Je to aj výhoda aj nevýhoda. Výhoda v tom, že sa o tom môžeme doma kedykoľvek rozprávať, tvoriť a keďže máme doma štúdio, tak aj nahrávať. Nevýhodou je, že keď ste rodina, to znamená, že celkom určite máte deti a v tom prípade sa o tom nemôžete hocikedy rozprávať a tvoriť. Budúcnosť nášho albumu závisí od nálady a štádia rastu zubov našich detí," smeje sa Zdenka Predná.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Aktualizované novinky môžete sledovať na stránke www.facebook.com/zdenkapredna.

Foto: Dodo Klimko


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti