Hlavná stránka

>

Správy

>

Karin Ann vydáva debutové EP a teší sa z ďalšieho medzinárodného úspechu

Karin Ann vydáva debutové EP a teší sa z ďalšieho medzinárodného úspechu

27.05.2021 - 15:00 | redakcia

Slovenská speváčka Karin Ann, ktorú okrem neprehliadnuteľného imidžu charakterizuje moderne znejúci pop s osobnými, ale aj spoločensky aktuálnymi textami, debutovala na hudobnej scéne na jar 2020, tesne pred vypuknutím pandémie. Následne sa jej napriek lockdownom podarilo vďaka úspešným singlom prekročiť hranice a dosiahnuť viacero úspechov v zahraničí.


Tento týždeň 19-ročná speváčka a autorka symbolicky uzatvára prvú etapu svojej hudobnej cesty vydaním debutovej EP nahrávky s pre túto dobu príznačným názvom lonely together (v preklade Osamelí spolu). Podľa Karin Ann ide o metaforu pre zomknutosť komunity, ktorú okolo seba vytvára. Ľudí v nej spája zmysel pre toleranciu a otvorenosť a stotožňujú sa v dôležitých globálnych celospoločenských otázkach, čím si navzájom vytvárajú oporu.

Aj vo svojej tvorbe Karin otvorene hovorí práve o témach, ktoré sú často spoločensky tabuizované, ako napríklad duševné zdravie, nerovnoprávnosť, toxické vzťahy či zlé priateľstvá. Sú to problémy, o ktorých podľa nej ľudia často nechcú alebo sa boja hovoriť, pretože si myslia, že sú v tom sami. "Sú to témy, ktorým čelím celý život, takže o nich chcem hovoriť v mojej hudbe. Dúfam, že toto EP dá pocit bezpečia ľuďom, ktorí čelia takýmto problémom a majú pocit, že nemajú nikoho, na koho by sa mohli obrátiť. Dúfam, že komunita, ktorú tu vytvárame, bude niečo ako bezpečný prístav pre každého, kto si niečím podobným prechádza. Môžeme tu byť jeden pre druhého, môžeme byť osamelí spolu," odkazuje speváčka.

Pod produkciou EP, ktoré vyšlo 26. mája vo vydavateľstve Brainzone, sú podpísaní Matt Schwarz z Veľkej Británie (Yungblud, Massive Attack, Halsey) a Tomi Popovič. Prvé skladby na EP začali vznikať, keď mala Karin iba 15 rokov. Ako hovorí, teší sa, že si ľudia konečne vypočujú jej prvý ucelený projekt, nielen jednotlivé single. Štúdiovka prináša sedem skladieb, všetky v angličtine. K štyrom už vydaným singlom (3AM, i yearn for agony, babyboy a sociopathic) pribudli tri nové skladby.

"Pre mňa toto EP hovorí určitý príbeh. Niektoré skladby sú navzájom prepojené, v iných hovorím o veciach, o ktorých som si nikdy nemyslela, že budem hovoriť verejne. Dúfam, že ľudia, ktorí ma doposiaľ podporovali, budú milovať tento projekt a budú cítiť ten príbeh rovnako ako ja," hovorí speváčka, ktorá len pred pár dňami oslávila 19. narodeniny.

Vypočujte si EP lonely together na Deezeri:Nominácia z Benátok pre videoklip babyboy

Zatiaľ čo rádiá rotujú Karinin najnovší singel sociopathic, s videoklipom k jej predošlému singlu babyboy v týchto dňoch zaznamenala speváčka po nedávnom víťazstve na Munich Music Video Awards ďalší úspech - cennú nomináciu na Medzinárodnom festivale krátkych filmov Venezia Shorts Italy. Videoklip bol zaradený do výberu Venezia Shorts Official Selection, vďaka čomu sa počas festivalu dostane medzi súťažné projekcie z celého sveta a bude sa uchádzať o hlavnú cenu v medzinárodnej konkurencii krátkych filmov.

Karin zároveň opäť potvrdzuje svoj status mimoriadne aktívnej umelkyne. Hoci len v týchto dňoch vydáva svoje prvé EP, už teraz pracuje na druhom EP a tiež na niekoľkých nových singloch. Pripravuje sa tiež na dlho avizované a niekoľkokrát preložené turné v Poľsku s tamojšou hviezdou Sanah, ktoré odštartuje v júni.

Vydaniu jej nového EP predchádzal aktuálny singel sociopathic, ktorý hovorí o toxických vzťahoch a o tom, čo sa môže stať, keď sa vzťah nevyvinie dobre a prinesie obom partnerom bolesť a emocionálnu traumu. Skladba mala premiéru 30. apríla a je spoločným počinom Karin s aktuálne ostro sledovaným britským objavom Maccom Wilesom. Pod produkciou singla je podpísaný spomínaný britský producent Matt Schwartz, s ktorým Karin aj Macca spolupracujú aj pri svojich sólových skladbách. Oboch už preto dobre pozná a na výsledku to počuť. Videoklip v réžii slovenského filmára Michala "Kunesa" Kováča vznikol v Bratislave a Macca kvôli nakrúcaniu priletel za Karin Ann na Slovensko z Veľkej Británie.  


Karin Ann debutovala v marci 2020 singlom Ruky preč. Po minuloročnom vstupe na scénu si pravidelne vydávanými singlami razí cestu v hudobnom svete doma na Slovensku aj v zahraničí. Jej alternatívna popová tvorba a originálny štýl sa stretli s pozitívnym prijatím svetových mienkotvorných médií ako sú The New York Times, MTV, Wonderland, Bild a 1883. 

"Nehovorím o veciach, ktoré by svet robili krajším miestom, kam môžu ľudia utiecť pred realitou. Hovorím o realite takej, aká je, a o tom, ako v nej fungovať a nebyť sám. Toto je realita a deje sa to každý deň. Myslím si, že to teraz ľudia potrebujú oveľa viac, než 'fake songy' o slniečku a dúhach. Ľudia hľadajú skutočné veci a skutočné témy - to, s čím sa môžu stotožniť. Viem, že mnohí sa boja o niektorých témach hovoriť. Je len potrebné, aby si dopriali pauzu, aspoň na minútu sa zastavili a venovali čas sami sebe,“ dodáva Karin Ann na margo tém, na ktoré sa snaží prostredníctvom svojej tvorby vedome a cielene obracať pozornosť verejnosti. 


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul For Show. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa o Karin Ann dozviete na jej oficiálnom webe karin-ann.com a sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti