Americká skupina Cigarettes After Sex sľubuje fanúšikom "brutálny album". Nahrávka s názvom X by mala vyjsť 12. júla vo vydavateľstve Partisan. Štvorica hudobníkov z nej zatiaľ predstavila pilotný singel Tejano Blue, ktorý odkazuje na detstvo frontmana Grega Gonzaleza, vyrastajúceho v Texase.

Hudba z tohto prostredia bola inšpiráciou pre živšie tempo v skladách Cigarettes After Sex. "Vyrástol som v El Pase a hudba z Tejana je tam obrovská. Môžete ísť do mnohých barov v meste a počuť umelcov, ako Selena, Los Ángeles Azules a La Mafia, ktorí hrajú z reproduktorov. Vtedy to bolo v atmosfére okolo mňa, ale vždy som to odmietal," vysvetľuje Gonzalez.

"O niekoľko rokov neskôr, keď som žil v New Yorku, som konečne začal počúvať Seleninu Como La Flor' v rovnakom čase, keď som počúval aj veľa Cocteau Twins. Vtedy mi napadlo, že sa pokúsim nejako skombinovať ich zvuk, čo mi pripadalo trochu zvláštne, no zároveň som mal pocit, že to prichádza zo skutočného miesta znovuobjavovania a konečnej prepojenosti s hudbou, ktorú som v mladosti počul okolo seba."

Prezradil tiež, že celý album bude obsahovo hovoriť o jednom konkrétnom vzťahu, ktorý trval štyri roky. "Mohol by som si sadnúť a porozprávať sa o tejto strate s niekým," hovorí Greg, ktorý sa rozhodol inak. "Musím o tom naozaj písať, spievať, mať hudbu a potom to môžem začať analyzovať a učiť sa. Alebo to jednoducho prežite – v dobrom slova zmysle. Nemám ten večný slnečný svit – že chcem zabudnúť."

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)