Hlavná stránka

>

Správy

>

Rytmus, No Name aj Fíha Tralala: Petržalka bude mať vlastný festival

Rytmus, No Name aj Fíha Tralala: Petržalka bude mať vlastný festival

30.07.2019 - 13:00 | redakcia

Nový školský rok začne na najväčšom bratislavskom sídlisku prvým ročníkom Petržalského festivalu. Na hudobno zábavnom podujatí počas jedného víkendu - 7. a 8. septembra - vystúpia známe mená slovenskej rapovej scény ako Rytmus, Ego alebo Majk Spirit, ale aj popové stálice No Name a Gladiator či detský projekt Fíha Tralala.


Multižánrový Petržalský festival svojím rôznorodým programom sľubuje zábavu pre všetky vekové skupiny. Na jednom mieste môžu návštevníci zažiť koncerty najpopulárnejších hudobných interpretov niekoľkých žánrov a generácií, no chýbať nebude ani dobré jedlo a športové aktivity rôzneho druhu.

V rámci hudobného programu sa v sobotu 7. septembra predstavia spevák Thomas Puskailer, aktuálna víťazka SuperStar Tereza Mašková, raperi Majk Spirit (aj spolu s ďalšími členmi H16), Plexo a Ego, či kapely Gladiator a Polemic. V nedeľu (8.9.) svoje koncerty odohrajú Rytmus, No Name, Medial Banana, Sima, Starmania či Elán revival.

Bohatý program pre najmenších

Petržalská víkendová veselica poteší aj najmenších a to nielen rôznymi atrakciami, tvorivými dielňami a workshopmi, ale aj detským programom, v rámci ktorého sa predstaví aj populárna Fíha Tralala so skupinou Baby Band. Okrem toho vystúpia aj Mici a Mňau, Sníček Hugo, Kúzelník Peter, Šašo Jaro a deti zabavia aj hudobné rozprávky Ľadové kráľovstvo a Do rozprávky s Dory.

Dospelých zase čaká kulinárska zóna s lokálnymi gastro predajcami, športové a tanečné aktivity s animátormi, remeselný trh od tradičných remesiel až po street kultúru, environmentálny kútik alebo oddychová zóna. Pre pravých gurmánov je pripravená súťaž vo varení guláša.

Úvodný rozbeh na Dostihovej dráhe

Všetci nadšenci behu sa môžu hneď na úvod festivalu zapojiť do Petržalskej míle - bežať sa bude v sobotu ráno na Dostihovej dráhe, v korej areáli sa celý festival koná. Bežať môžete rôzne vzdialenosti od jednej míle (1600 metrov), cez tri míle (4800 metrov) až po šesť míľ (9600 metrov). Súčasťou podujatia budú aj detské behy.

V predaji sú jedno- aj dvojdňové vstupenky v dvoch kategóriách (deti do 15 rokov a seniori na 65 rokov majú lístky lacnejšie), pričom aktuálne je v predaji ešte 500 lístkov za úvodnú zľavnenú cenu. Areál je kapacitne obmedzený a v prípade vypredania sa lístky nebudú predávať na mieste konania.

Všetky podrobnosti o Petržalskom festivale nájdete na oficiálnej stránke www.petrzalskyfestival.sk. Novinky podujatia môžete sledovať aj na Facebooku a Instagrame.

Petržalský festival 2019

Zdroj: PR článok (Kamila Závodská, Petržalský festival), Hudba.sk edit


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti