Hlavná stránka

>

Správy

>

Björn Ulvaeus potvrdil, že novinka skupiny ABBA vyjde na jeseň

Björn Ulvaeus potvrdil, že novinka skupiny ABBA vyjde na jeseň

03.04.2019 - 16:10 | redakcia

Novú pesničku švédskej skupiny ABBA môžu fanúšikovia očakávať tento rok v septembri alebo októbri. Potvrdil to člen skupiny Björn Ulvaeus. Zároveň však priznal, že jej premiéra sa odsúva už príliš dlho a povedal aj prečo.


ABBA už dávnejšie informovala, že sa jej členovia opätovne spojili s cieľom priniesť fanúšikom unikátne virtuálne turné s tzv. "avatarmi", ktorí budú reprezentovať ich mladšie ja. Malo by ísť o mimoriadne vernú digitálnu holografickú kópiu členov skupiny s využitím najmodernejších technológií, pričom štvorica by mala vyzerať rovnako ako počas svojho tretieho a zároveň posledného turné v roku 1979.

Prvýkrát má ABBA vo forme avatarov vystúpiť v rámci televízneho špeciálu s premiérou jednej z dvoch nových skladieb, ktoré skupina nahrala minulý rok. Ako však Björn Ulvaeus uviedol pre dánsky denník Ekstra Bladet, vytvorenie digitalizovaných členov kapely pre účel vystúpenia v televízii trvá dlhšie, než si mysleli.

Názov skladby, s ktorou sa chce ABBA vrátiť na scénu, je I Still Have Faith In You. Druhá novinka najslávnejšej švédskej kapely sa volá Don't Shut Me Down. Ide o prvé nové skladby kapely po viac ako 35 rokoch. Za posunutím premiéry prvej menovanej piesne, ktorá sa pôvodne mala konať ešte v decembri minulého roka, však možno nie sú len náročné technické prípravy. Člen skupiny Benny Andersson ešte v januári naznačil, že za odkladom televíznej premiéry aj samotného turné sú právne prekážky. "Stále sa snažíme dosiahnuť dohodu, ktorá nám umožní pokračovať," uviedol.


Skupina ABBA vznikla v roku 1972 a tvorili ju Agnetha Fältskog, Björn Ulvaeus, Benny Andersson a Anni-Frid Lyngstad. Na konte majú albumy ako Waterloo (1974), ABBA (1975), Super Trouper (1980) či The Visitors (1981) a hity ako Mamma MiaSOSHoney, HoneyDancing QueenMoney, Money, MoneyKnowing Me, Knowing YouThank You For The MusicThe Winner Takes It All či Super Trouper

Legendárna švédska formácia predala viac ako 380 miliónov kópií albumov a singlov a v roku 2010 ju uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Kapela síce nikdy oficiálne neoznámila svoj rozpad, no nahrávať prestala v roku 1982 a všetci štyria členovia skupiny sa následne začali venovať sólovej kariére.

Zdroj: SITA (Hudba.sk edit)
Foto: Facebook.com/ABBA


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti