Pred pár dňami predstavila nórska alt-popová speváčka Aurora singel Some Type Of Skin, ktorou poukazovala na to, že sme ako ľudstvo dobrí a potrebujeme mier. V tom čase ešte nebolo upresnené, či ide o pilotný singel z pripravovaného albumu. Teraz už Aurora otvorene hovorí o novom albume, ktorý ponesie názov What Happened To The Heart? a vychádza 7. júna.

Nový album vníma ako novú kapitolu svojej práce a pristupuje k nej priam vedecky. Oboznámila sa s históriou srdca, nie v zmysle anatómie, ale v zmysle srdca ako symbolu. "Ľudia vedeli, že láska je tu, rodina je tu, bolesť je tu; vieme to už toľko rokov. V starovekých domorodých kultúrach bolo srdce symbolom spirituality: bránou medzi nami všetkými," povedala v rozhovore pre Nme. Upozorňuje na to, že "konáme len mysľou a vôbec nekonáme srdcom" a na to, že sme si zvykli byť apatickí. "Ale čo sa stalo so srdcom? Je to tá najdôležitejšia, najkrajšia a najsmutnejšia otázka, akú som si kedy v živote položila," vysvetľuje Aurora.

A na čo prišla? Že niečo sa musí zničiť či rozbiť, aby sme to mohli znova opraviť. "V jednom momente sa album stáva veľmi škaredým, veľmi drsným, veľmi nepríjemným – skôr než sa rozpadne. Potom na konci albumu je vhľad a pravda, že musíte ísť a opraviť všetky pravidlá, ktoré ste celé tie roky neuznávali.

Nové pesničky umožnili speváčke dôkladne preskúmať jej vlastné vnútro. "Je to veľmi ľudský album. Má veľa rôznych nálad a každá skladba pre mňa patrí do inej časti procesu. Album je veľmi odlišný od singlov, ale rada vydávam skladby, ktoré ľudí mätú. Fanúšikom sa tá komplexnosť naozaj páči. K fanúšikom sa správam ako ku kráľom a nikdy by som ich svojou hudbou nepodceňovala. Viem, že sa budú cítiť veľmi spokojní s pesničkami, ktoré sú také mnohorozmerné."

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com)