Hlavná stránka

>

Správy

>

Carmel Paradise sa po rokoch v USA vrátila na Slovensko a chystá nový singel

Carmel Paradise sa po rokoch v USA vrátila na Slovensko a chystá nový singel

06.02.2019 - 11:00 | redakcia

Talentovaná mladšia sestra speváčky Celeste Buckingham, celým menom Carmel Paradise Buckingham, sa po rokoch strávených za veľkou mlákou rozhodla presťahovať naspäť na Slovensko, kde spolu so svojou rodinou prežila veľkú časť detstva. Pre svojich fanúšikov pripravuje viacero noviniek, ako prvú ponúkla live verziu svojho ostatného singla Selfish.


"Rozhodnutie presťahovať sa na Slovensko prišlo úplne prirodzene. Postupne sa totiž späť do Európy presťahovala Celeste a po nej aj moji rodičia. Cítila som, že mi chýbajú a ťahalo ma to za nimi, tak som sa rozhodla pre túto zmenu," hovorí 20-ročná Carmel Paradise. Od svojho návratu na Slovensko už stihla na konci januára vystúpiť v galaprograme Krištáľové krídlo v duete s Andreou Zimányiovou, v ktorom sa prvýkrát predstavila verejnosti spevom v slovenčine. "Slovenský text bol pre mňa veľká výzva a pozvanie na Krištáľové krídlo veľká česť. Veľmi si vážim, že som dostala príležitosť zaspievať si na takom krásnom a významnom podujatí," teší sa mladá speváčka a autorka.

Už o pár týždňov vydá nový singel s názvom Smoke Break. Ešte predtým sa však rozhodla fanúšikom ponúknuť iný pohľad na svoju tvorbu prostredníctvom intímnej live verzie svojho predchádzajúceho singla Selfish. V akustickej verzii skladby ju sprevádza gitarista Matěj Vávra. "Chcela som, aby si singel Selfish žil svoj príbeh dlhšie, preto som nahrala aj jeho live verziu. Okrem toho som rovno nahrala viacero live verzií svojich vlastných skladieb aj pár známych coverov, ktoré predstavím postupne v najbližších mesiacoch," vysvetľuje Carmel.


Singel Selfish, ktorý vyšiel v auguste minulého roka, v pôvodnej verzii pokračuje v žánrovej línii elektronického popu a v texte hovorí o toxických vzťahoch, ktorých sa ľudia často nevedia vzdať, hoci sú nefunkčné. "Selfish je o vzťahu medzi dvoma ľuďmi, ktorí sú si veľmi dobre vedomí toho, že navzájom jeden pre druhého nie sú tými pravými, že ich vzťah nie je zdravý. Napriek tomu, však cítia neodolateľné spojenie a puto a nedokážu existovať jeden bez druhého," vysvetľuje Carmel myšlienku piesne.

Po hudobnej stránke zastrešila produkciu singla mladá speváčka a producentka z amerického Nashville Krysten S. Caudle, ktorá je podpísaná aj pod Carmeliným predchádzajúcim singlom Heartbreaker. Okrem singlov je zatiaľ jedinou nahrávkou Carmel Paradise jej debutové EP Dreamgirl z roku 2016, ktoré sama označuje ako "experiment v žánri electronic pop s textovými a vokálnymi vplyvmi vychádzajúcimi z alt-rocku a indie".


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Adriána Čahojová z agentúry Soul for Show. Tlačovú správu sme upravili. Viac sa o speváčke dozviete na oficiálnej stránke www.carmelparadise.com, na Facebooku a Instagrame

Foto: Mino Debnar


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti