Hlavná stránka

>

Správy

>

Peter Lipa vydá nový album Dobré meno. Uvedie ho koncom apríla

Peter Lipa vydá nový album Dobré meno. Uvedie ho koncom apríla

08.04.2019 - 14:00 | redakcia

Peter Lipa vydá 26. apríla nový album Dobré meno a už o tri dni neskôr ho uvedie do života v bratislavskom Ateliéri Babylon. Hosťami koncertu budú japonská speváčka Masumi Ormandy a domáca formácia Mattia Boyzz. Nové CD získajú všetci, ktorí si zakúpia vstupenku na koncert.


Album Dobré meno prináša trinásť nových, štýlovo rôznorodých autorských piesní, ktoré Peter Lipa nahral s kapelou v zložení Peter Lipa mladší (klávesy), Jakub Kačic (bicie), Radovan Tariška (alt sax) a Michal Šimko (basa). "Nahrávanie v štúdiu bol pre mňa vždy sviatok. Dodnes to tak platí a nie inak tomu bolo aj v prípade albumu Dobré meno. Môj koncept je skoro vždy rovnaký. Najskôr texty, potom prvé demoverzie, potom stretnutie s kolegami, príprava, skúšky, nahrávanie, mixáž, mastering, obal - a nosič je na svete," vraví Peter Lipa. 

Skúsený hudobník tiež priznáva, že spočiatku ešte nevedel, ako budú nahrávať, či naživo v štúdiu alebo po stopách pri počítači. "Môj syn Peter ma presvedčil, aby sme sa s trochu rozšírenú zostavou o gitaru a perkusie vydali do štúdia a skúsili takto staromódne nahrať už nacvičené pesničky. Týmto spôsobom vzniklo deväť vecí," hovorí Peter Lipa o vzniku nového albumu.

Spolupráca s mladými hudobníkmi

Dlhodobá práca s kvalitnými textármi ako Milan Lasica, Vlado Krausz či Rudo Rusiňák pomohla Lipovi vykryštalizovať 
hudbu, ktorej základným kameňom je blues, ale nechýba R&B, groove, jazz alebo vocalese a šansón. Jeho skupinu tvoria vynikajúci mladí slovenskí hudobníci, medzi nimi aj ojedinelý saxofonista Radovan Tariška. Jednotlivé piesne vznikali v priebehu posledných dvoch rokov. Nahrávalo sa v štyroch bratislavských štúdiách. Ako hosť sa na albume objavuje aj slovenská speváčka Zuzana Mikulcová v duete Nenápadný nápad.

Viac ako 50-ročná hudobnícka prax je pre Lipu veľkou školou života, ktorú v klubovej atmosfére využíva tak, že diváci sa stávajú dôležitou súčasťou nadšenej koncertnej atmosféry. Koncertom 75 rokov v plnom nasadení Lipa minulý rok oslávil svoje okrúhle narodeniny. Mnohí vynikajúci hudobníci a speváci, ako aj tisícka divákov, prišli pozdraviť nestora československej hudobnej scény.

Rok 2018 však mal pre neho aj ďalšie vrcholy. Po 15 rokoch spieval na 44. ročníku Bratislavských jazzových dní, ktoré dlhé roky organizuje. Počas roka absolvoval takmer 150 koncertov a vystúpení. V rôznych štúdiách nahral 23 piesní, ktoré vychádzajú na dvoch samostatných CD. Slovenské evergreeny sú coververzie starých populárnych piesní z 30. až 50. rokov.Redakciu Hudba.sk informovali PR manažéri Pavel Turner a Katarína Ovseníková. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: Jakub Gulyaš


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti