Austrálska raperka Iggy Azalea tento rok nabrala druhý dych. V lete po päťročných prieťahoch konečne vydala svoj druhý album In My Defense, no už po pár mesiacoch prichádza s novou EP nahrávkou Wicked Lips, z ktorej ako prvý singel ponúkla pieseň Lola s mladou britskou speváčkou Alice Chater.

Nechýbalo veľa k tomu, aby sa Iggy Azalea zaradila medzi zabudnuté hviezdy. Rodáčke z austrálskeho Sydney sa však tento rok konečne podarilo zvrátiť klesajúcu krivku svojej slávy a opäť si získava pozornosť fanúšikov. V júli tohto roka totiž po dlhých rokoch odkladov vydala svoj druhý album In My Defense. Nahrávka sa síce predajnosťou ani zďaleka nevyrovnala debutu The New Classic z roku 2014 a ani kritici ju vôbec nešetrili, no raperku to, zdá sa, vôbec netrápi a pokračuje v tvorbe.

Minulý týždeň zverejnila nový videosingel s názvom Lola, ktorý naspievala spolu so speváčkou Alice Chater. Zoznámili sa cez Twitter a následne v septembri stretli v Atlante, kde skladbu chytľavú pop-rapovú skladbu nahrali. Novinka vám bude zrejme hneď na prvé počutie znieť povedome, skladba totiž využíva melódie z hitu Mambo Italiano z roku 1954, ktorý je zároveň vysamplovaný v hudobnom podmaze skladby Lola. Autorom piesne Mambo Italiano, ktorú pôvodne naspievala Rosemarey Clooney, napísal jeden z najúspešnejších skladateľov 50. rokov Bob Merrill ako paródiu kubánskeho štýlu mambo, ktorý bol v tom čase veľmi populárny v New Yorku.

Iggy Azalea, videoklip Lola Zdroj: Youtube

Psychiatrická liečebňa očami pacienta pod vplyvom

Podobne ako pri predchádzajúcej trojici videoklipov, aj v tomto prípade zostala Austrálčanka verná jemne "ujetému" vizuálu, ktorý fanúšikov farebných popových videí rozhodne nudiť nebude. Video si režírovala samotná Iggy Azalea s pomocou fotografa ThomKerra. Zhruba týždeň zabrala len výstavba kulís pre jednotlivé scény, no samotné nakrúcanie potom zvládli za jediný deň.

Po tom, ako si vo vizuáloch k trom albumovým singlom vyskúšala roly Barbie (Fuck It Up), zlatokopky (Started) či mŕtveho dievčaťa (Sally Walker) sa tentokrát raperka ocitá v priestoroch psychiatrickej liečebne. S Alice Chater pritom v záberoch na nemocničnom lôžku vyzerajú ako sestry. Krátko po užití lieku na upokojenie sledujeme, ako si dvojica pacientiek sterilné a fádne nemocničné priestory predstavuje vo svojich hlavách. Nechýba teda množstvo farieb, extravagantných kostýmov a gýčových doplnkov vrátane ružových parochní a veľkých huňatých klobúkov.


Začiatok novej éry?

Lola je prvým singlom zo spomínaného EP Wicked Lips, ktoré vyjde už 15. novembra. Pôvodne síce Iggy Azalea chcela nové skladby vydať na rozšírenej verzii svojej druhej štúdiovky In My Defense, no možno aj kvôli jej zlým recenziám sa napokon rozhodla pre úplne nový samostatný projekt. Zo strany 29-ročnej blondínky ide o pomerne jednoznačný krok, nakoľko zo svojho Instagramu odstránila všetky predchádzajúce fotografie, ktoré nejako odkazovali na jej minulosť.

Autor: Dušan Marko
Foto: Youtube / Thom Kerr

Súvisiaci interpreti: Iggy Azalea