Hlavná stránka

>

Správy

>

Maduar chystá open air koncert. Predstaví sa aj v zostave z roku 1995

Maduar chystá open air koncert. Predstaví sa aj v zostave z roku 1995

16.07.2020 - 11:00 | redakcia

Skupina Maduar sa po presunutí svojho turné na rok 2021 naplno sústredí na blížiaci sa open air koncert v rimavskosobotskom amfiteátri, ktorý sa uskutoční 5. septembra. A keďže pôjde o jediný koncert v tomto roku a opatrenia súvisiace s COVID-19 stále pretrvávajú, je pre fanúšikov kapely pripravený aj live stream.


"Ide o najväčší koncert v našej histórii a po všetkých stránkach bude mega. Či už z pohľadu scény, ktorá bude ešte väčšia ako minulý rok a doplnená o tretiu veľkoplošnú LED stenu, ako aj z pohľadu programu, ktorý bude trvať 2 hodiny počas ktorých zaznie až 25 našich skladieb a na pódiu sa okrem nás predstaví ďalších 40 učinkujúcich," uviedol Juraj Matyinko z Maduaru.

"Okrem Ivanny Bagovej, víťazky Hlasu Česko Slovenska, s ktorou dlhodobo spolupracujeme, sme na tento koncert pozvali aj našich dvoch ex-členov z roku 1995, Annu-Katarínu Schatzl a Laca Duloviča, s ktorými si pripomenieme skladby z nášho druhého albumu, ďalej Katku Dvořákovú, ktorá bola dlhé roky našou dvornou štúdiovou vokalistkou a tiež dáme priestor viacerým šikovným osobnostiam z nášho regiónu," doplnil jeho brat Ladislav Matyinko.


Koncert s plnohodnotnou živou kapelou

Pôjde o spoločné účinkovanie s rimavskosobotskými talentmi zakomponované do dramaturgie programu - napríklad duet Ivanny Bagovej s operným tenorom Štefanom Hájekom, scénický tanec v podaní Viki Mogéczovej a jej lektorky, lekcia zumby s Ivanom Ligártom, či gitarovo husľový duet Christiana Matyinka (mladšieho syna Juraja Matyinka z Maduaru) a Vratka Mančušku spojený s doprovodom dvadsiatich gitaristov zo združenia Gitárossok pod vedením Mariky Pákóovej. Bratskej dvojici sa zároveň konečne splní sen koncertovať s plnohodnotnou živou kapelou, v tomto prípade vedenou košickým klaviristom Lacim Známom.

S ohľadom na aktuálnu situáciu spojenú s COVID-19 a so súvisiacimi obmedzeniami je pre fanúšikov kapely pripravený aj live stream. "Vysielať koncert online je pre nás úplne nová skúsenosť a máme obrovskú radosť z toho, že sa to podarilo technicky vyriešiť, pretože stále nevieme, v akom počte budú môcť prísť ľudia priamo na amfiteáter. Zároveň sa na nás môžu pozrieť aj tí fanúšikovia, ktorí to majú do Rimavskej Soboty ďaleko. V Čechách a na Slovensku má totiž doma až 150-tisíc ľudí niektorý z našich albumov, ďalších niekoľko tisíc ich je v Maďarsku a Poľsku a veľa fanúšikov máme aj v USA a Kanade, kde sme absolvovali už dve koncertné šnúry. Sme preto radi, že tento koncert môže byť určený aj pre nich," zhodli sa spoločne Matyinkovci.

Open air koncert bude plný najznámejších hitov skupiny Maduar, ktoré ich priaznivcov prenesú do atmosféry 90. rokov. Klasické vstupenky na koncert sú v limitovanom počte 1000 kusov k dispozícii v sieti Predpredaj.sk. Online vstupenky s možnosťou podporiť kapelu alebo dokúpiť si tričko Do It, či aktuálne 2-CD Hafanana The Best Of sú taktiež k dispozícii na Predpredaj.sk.

Lístky na koncerty a online prenos Maduaru:  


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol M&M Brothers Team. Text správy sme upravili.

Foto: M&M Brothers, archív Maduar


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti