Výstava Miro Žbirka – Roky a dni si pre veľký záujem fanúšikov predĺži pobyt na Bratislavskom hrade až do polovice novembra. Potom sa presunie do Košíc. Fanúšikovia sa môžu už teraz tešiť na pripravovaná knihu Katherine – Katka Žbirková: Môj život s Mekym, ktorá vychádza 19. októbra.

Kniha spomienok na život s československou hudobnou legendou, ktorú napísal hudobný publicista a Mekyho životopisec Honza Vedral spolu s Katkou Žbirkovou, obsahuje okrem iného aj nikdy nezverejnené fotografie a listy zo súkromného archívu Žbirkovcov.

V októbri vychádza aj exkluzívny striktne limitovaný LP box s názvom: Vinyl Box – Universal Collection so všetkými albumami, ktoré Miro Žbirka vydal vo vydavateľstve Universal Music. Na LP sa tak poprvýkrát objavia albumy Samozrejmý svet (1994), Meky (1997), Dúhy (2005) a Empatia (2009).

V exkluzívnom boxe spolu s Modrým albumom (2002), Symphonic Albumom (2011), albumom Miro (2015), Double Albumom (2018), albumom Posledné veci (2022) a špeciálnym bonusom, doplnia fanúšikom po LP boxe Opusu kompletnú zbierku radových albumov na vinylových LP.

Knihu Katherine a LP box albumov z Universal Music uvedú do života Mekyho blízki na dvoch exkluzívnych spomienkových večeroch 10. novembra v Štúdiu L+S v Bratislave a 21. októbra v Lucerna Music Bare v Prahe.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Rado Mešša z agentúry pro:messa.