Hlavná stránka

>

Správy

>

Katarína Knechtová o albume Svety: Prešla som obrovský kus cesty

Katarína Knechtová o albume Svety: Prešla som obrovský kus cesty

24.01.2021 - 09:00 | redakcia

Prešovská speváčka a skladateľka Katarína Knechtová vydala v októbri minulého roka nový štúdiový album s názvom Svety. Novinka ponúka desať skladieb a jeden bonus vrátane hitov Fea, V modlitbách či duet Takí sme s Adamom Ďuricom.


Po účinkovaní so skupinou Peha sa Katarína Knechtová v auguste 2008 vydala na sólovú dráhu a už v decembri 2008 vydala debutový album Zodiak. "Bol to pre mňa naozaj odrazový mostík sólovej kariéry. Nemala som žiadnu predstavu, v podstate som bola vystrašená, ako budem ďalej fungovať. V tom období bolo pre mňa všetko nové, začínala som v inom štúdiu, s cudzími, dokonca zahraničnými muzikantmi a prvýkrát v živote s producentom zo zahraničia," povedala speváčka pre TASR.

"Zodiak beriem ako štartovací album, ktorý ma utvrdil v tom, že som na dobrej ceste a mala by som v tom pokračovať. Bolo to veľmi ťažké obdobie. Keď si ho porovnávam s novým albumom Svety, na muzikantskej dráhe vnímam obrovský kus cesty, ktorý som prešla. Teraz pristupujem k štúdiovej práci s oveľa väčšou ľahkosťou a vždy sa na to veľmi teším. Viem presne, čo chcem, s akými ľuďmi robím, v akom časovom období. V tomto je to veľká sloboda a hlavne hudobné sebavedomie. Svety sú pre mňa taká topka," uviedla.


Napriek dnešnej pandemickej situácii speváčka verí, že tento rok bude lepší ako jeho predchodca.

"2020 bol zvláštny rok. Keď začal, bol náročný na psychiku aj fyzičku. Fyzicky som sa držala veľmi dobre, hneď v úvode roka som vystúpila na Gerlach, potom to už všetko išlo dole vodou. Začali sme byť zatvorení, prišli rôzne obmedzenia. Chvíľu som si to užívala, aj som bola rada, že mám prázdniny. Potom prišla štúdiová práca, aspoň malá dovolenka. Nasledovalo obdobie temna, nevedeli sme, ako dlho to bude trvať, aj mierna frustrácia z toho, že nemôžeme pracovať. Až do momentu, ktorý je teraz, že dúfame v nejaký zázrak, že sa k nám vakcína dostane čo najskôr, aby sme mohli normálne fungovať," dodala Knechtová.

Prečítajte si tiež:

Katka Knechtová predstavila svoje vnútorné svety. Sú odvážne, zmyselné aj krehké (recenzia)

Nemôžeme sa baviť iba o veciach, ktoré sú krásne a ľahkovážne (rozhovor)

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)
Foto: Jakub Gulyás


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti