Hlavná stránka

>

Správy

>

Karin Ann vydáva druhé EP side effects of being human. Pozrite si jej nový klip

Karin Ann vydáva druhé EP side effects of being human. Pozrite si jej nový klip

Karin Ann, videoklip winter song, 2022
Zdroj: Tomáš Šťastný
25.02.2022 - 16:00 | redakcia

Neuplynul ešte ani rok, odkedy speváčka Karin Ann vydala svoju debutovú EP nahrávku lonely together, a už vydáva ďalšiu kolekciu nových piesní s názvom side effects of being human. Spolu s ňou dnes zverejnila videoklip k piesni winter song.Druhé EP speváčky Karin Ann vznikalo na Slovensku, v Česku, v Londýne a v Kalifornii. Nahrávka prináša alternatívny pop s pestrými žánrovými presahmi a tiež výraznejší gitarový zvuk a nespútanú energiu. Na EP, ktoré oficiálne vychádza dnes (25.2.) pod hlavičkou vydavateľstva 3am Records, spolupracovali producenti Chris Lord-Alge a Matt Schwartz.

Ďalším svetovým menom na nahrávke je gitarista Bon Jovi Phil X, ktorý nahral niektoré gitarové party. Na EP sa nachádzajú štyri už známe skladby, ktoré Karin vydala v predchádzajúcich mesiacoch aj s klipmi (i'm a loser, in company, we're friends, right? a looking at porn) a štyri nové piesne, ktoré doteraz neboli zverejnené - almost 20, !use me!, you should run from me a winter song.

Práve posledná menovaná dnes vychádza v sprievode intímneho videoklipu. V melancholickej zimnej skladbe speváčka a autorka priamočiaro spieva o smútku a osamelosti, ktoré človek občas cíti bez toho, aby vedel pomenovať konkrétne dôvody týchto pocitov. Pod réžiu klipu sa podpísal Michal "Kunes" Kováč, s ktorým Karin spolupracovala už v minulosti na viacerých klipoch. O hudobnú produkciu pesničky sa postarala trojica Tomi Popovič, Filipian a Carmen Rizzo a mix a master skladby si vzal na starosti spomínaný Chris Lord-Alge.


Vedľajšie účinky bytia človekom

Podľa slov Karin Ann jej druhé EP výrazne ovplyvnil okrem iného aj jej prechod do dospelosti a pocity, ktoré ho sprevádzajú. Zatiaľ čo pri prvom EP lonely together mala vopred presnú predstavu jasného konceptu a posolstva, do ktorých následne tvorila skladby, pri druhom EP sa tvorivý proces vyvinul presne naopak.

"Dialo sa toho veľmi veľa a ja som priebežne písala nové skladby... Až som si jedného dňa uvedomila, že technicky mám v rukách už celé EP. Keď som sa zamyslela nad tým, čo tieto nové pesničky spája, uvedomila som si, že všetky sú o veciach, ktorými si prechádza každý človek – hlavne v období, keď sa stáva dospelým či dospelou. Tieto témy, problémy, to, čím si všetci prechádzame, som si pomenovala 'vedľajšie účinky bytia človekom' (side effects of being human)," vysvetľuje Karin zrod konceptu nového EP.


Okrem témy dospievania sú pesničky tiež o vzťahoch a priateľstvách - a o tom, ako sa niekedy stanú toxickými - ale aj o duševnom zdraví a ďalších témach. "Nechcem zachádzať do detailov a hovoriť o každom songu, pretože nechcem ľuďom hovoriť, o čom skladba 'musí' byť. Budem rada, ak si každý v pesničkách nájde to svoje a aplikuje to na svoj život," hovorí speváčka.

Rozhovor: Karin Ann: Budovanie kariéry v čase pandémie je to jediné, čo poznám

Jej predošlý singel podporila MTV aj BBC Radio 1

Osempiesňovou kolekciou symbolicky uzatvára svoje prvé dva roky na hudobnej scéne. Počas nich stihla vydať 12 singlov, dve EP, vyhrala českú hudobnú anketu Žebřík a získala priestor na billboarde Spotify na newyorskom Times Square. Za dva roky na scéne sa vyprofilovala ako umelkyňa, ktorá prostredníctvom svojej hudby otvára tabuizované témy a aktívne podporuje boj za ľudské práva. Európske médiá v tomto smere značne skloňovali jej meno vlani v lete, keď v poľskej rannej TV šou "Pytanie na śniadanie" spievala naživo s dúhovou vlajkou a verejne podporila poľskú LGBTQ komunitu.

Ešte pred vydaním druhého EP stihla v úvode roka 2022 predstaviť singel a videoklip looking at porn, ktorý aktuálne stále zbiera úspechy vo viacerých krajinách Európy - rotuje ho nemecká aj talianska MTV a skladbu predstavilo tiež jedno z najuznávanejších rádií sveta - britské BBC Radio 1 v relácii Future Artists (čas: 10 min 30 s).


Ďalším úspechom mladej speváčky sú dve umiestnenia medzi širšími nomináciami na české hudobné Ceny Anděl v kategóriách Sólová interpretka a Objav roka. Do finálových nominácií sa však už nedostala.

Skladby z nového EP predstaví Karin Ann naživo na jarných koncertoch európskeho turné ako predskokanka britského speváka Alfieho Templemana v Paríži (24.3.), Kolíne (25.3.), Bruseli (28.3.), Hamburgu (29.3.), Berlíne (30.3.) a Mníchove (31.3.).

Vypočujte si celé EP side effects of being human na Deezeri:Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Adriána Čahojová. Správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti