Keď vyšiel v apríli album First Two Pages of Frankenstein, nikto nemohol ani tušiť, že o pár mesiacov neskôr vydajú The National ďalšiu štúdiovú nahrávku. O nej sa rozhovorili až cez víkend na Homecoming Festivale.

Fanúšikovia sa na koncerte v Ohiu dozvedeli nielen to, že album Laugh Track vyjde úderom polonoci v pondelok 18. augusta, ale aj to, že návšetvníci festivalu môžu získať vinylovú platňu pred jej oficiálnym novembrovým vydaním. V tom momente sa predalo 1000 kópií podpísaných členmi The National.

Materiál na aktuálny album vznikal v rovnakom období, ako piesne vydané na albume First Two Pages of Frankenstein. Postupne ho testovali na koncertoch a v štúdiu prešiel finálnymi úpravami. "The National, vyžívajúc sa v licencii na radikálne zvrátenie svojho tvorivého procesu, zdokonalili väčšinu tohto materiálu na živých vystúpeniach na turné v tomto roku a zachytili tieto oživené verzie na improvizovaných stretnutiach u producenta Tuckera Martine," uvádza sa v oficiálnej tlačovej správe.

S aprílovým predchodcom ho spája aj chlapec z obalu. Ten je však na aktuálnej nahrávke vo farbách. "Tentoraz sme mali túžbu vytvoriť niečo, čo bude živšie," prezradili. Ďalším styčným bodom je speváčka Pheobe Bridgers, ktorá hosťuje na oboch tohtoročných nosičoch. Popri nej sa na albume Laugh Track objavili aj Bon Iver a Rosanne Cash. Na celom albume sa podieľali až traja producenti, a to Trucker Martine, Tany Berg a John Leventhal.

Po vydaní First Two Pages of Frankenstein frontman Matt Berninger prirovnal vtedajšie obdobie v živote kapelu ku zvliekaniu sa z kože. Prezradil, že kapela opäť "kráča do neznáma k ďalšiemu tvorivému cyklu: určite sa objaví vzrušujúca nová kapitola". Tá prišla prekvapivo rýchlo v podobe nečakanej albumovej novinky Laugh Track.

Autorka: Miroslava Rabčanová (zdroj: Nme.com)