"Nekonečné čakanie sa končí a na jeseň vyrážame spolu na koncerty," hovorí spevák skupiny Korben Dallas Juraj Benetin o pripravovanom turné Nekonečne s Anetou Langerovou.

Od vydania ich prvej spoločnej piesne Sen ubehlo už sedem rokov. Šnúru k EP nahrávke Konečne, ktorá bola plánovaná na apríl 2020, prekazila pandémia, rovnako dopadli aj koncerty preložené na jeseň rovnakého roku. Obaja interpreti boli následne zamestnaní vlastnými aktivitami – Aneta Langerová vydala v závere roka 2020 úspešný album Dvě slunce, s ktorým koncertuje, Korben Dallas zas od začiatku roka 2022 koncertovali so svojou platňou Deti rýb.

Teraz však našli čas opäť spojiť sa a po troch rokoch prichádzajú s novou spoločnou piesňou Neustoupím a so šiestimi jesennými koncertmi v Česku a na Slovensku. Spolu s novým singlom teraz vychádza aj všetkých sedem predchádzajúcich spoločných piesní vo forme albumu Nekonečne. Kolekcia je od teraz na všetkých streamovacích službách a na jeseň sa objaví aj na vinyle.

"Od prvého okamihu, kedy som sa s Korben Dallas stretla a natočili sme Sen, som vedela, že spolupráca nezostane len pri jednej piesni," hovorí Aneta Langerová. "Chuť opäť sa stretnúť nielen v štúdiu v nás pretrvala až doteraz. A tak chlapci napísali ďalšiu krásnu pieseň, ktorá dopĺňa našu 'nekonečnú' zbierku. Skladba hovorí o ľudských hraniciach, o tom, že neexistuje istota, čo zajtrajšok prinesie, ale tiež o tom, že život nie je taký dlhý, aby sme robili kroky smerom, ktorým ísť nechceme. Je to napínavý dialóg dvoch prístupov k životu. Teraz by ma už len zaujímalo, ktorý z nich bude ktorému poslucháčovi bližší," dodáva Aneta.

Čo môžeme očakávať na turné?

Na turné bude Korben Dallas a Anetu Langerovú sprevádzať aj producent a klávesista Jakub Zitko a violončelistka a speváčka Dorota Barová. Obaja sú dlhoročnými spolupracovníkmi Langerovej a členmi jej koncertnej skupiny, Barová pôsobila aj s členmi Korben Dallas v projekte Tugriki. V rámci programu plného hudobných presahov tak zaznejú nielen spoločné skladby, ktorých už má Korben Dallas s Langerovou osem, ale aj pesničky z ich samostatnej tvorby.

"Chceli sme, aby sa koncerty odohrali na špeciálnych miestach. V Bratislave budeme napríklad hrať v priestoroch nedávno otvorenej zrekonštruovanej Slovenskej národnej galérie," hovorí basgitarista Korben Dallas Lukáš Fila. "Inde zas budeme hrať na miestach, ktoré navštevujeme opakovane a máme ich radi." Turné tak zavíta do pražského Palácu Akropolis, brnianskej Flédy, košickej Tabačky, žilinského Mestského divadla a ostravského Akordu.

Lístky na slovenské koncerty si môžete zakúpiť v sieti Predpredaj.sk, všetky informácie o predpredaji českých koncertov nájdete na www.langerovaaneta.cz.

Videoklip o nádeji, ktorá sa skrýva vo vzťahoch

Autorom "vodného" klipu k singlu Neustoupím je filmár Braňo Špaček. "Kľúčové je pre mňa to, aký priestor je medzi zvukmi v pesničke – kde je v tom spektre rytmus, sila a farba zvukov a melódia spevu. To mi povie, v akom priestore sa bude odohrávať obraz. V tomto prípade je to vodná plocha," hovorí Špaček o klipe, ktorý natočili na rakúskom Neusiedler See.

"Čo sa týka obsahu, vždy sa držím toho, čo práve žijeme. Toto je príbeh o tom, že ešte aj po apokalypse zostávajú vzťahy medzi nami. Tie sú dôležitejšie ako všetky haraburdy, ktorými sme obklopení. A ak by aj všetko zaplavila voda, nádej sa skrýva vo vzťahoch," dopĺňa Špaček. 

"Stáli sme po kolená vo vode, okolo nás sa prechádzali rakúske rodiny, nad hlavami nám lietal dron a nervózni turisti čakali, kým Aneta s Jurom vrátia požičaný motorový čln," opisuje natáčanie bubeník Korben Dallas Ozo Guttler.

Korben Dallas a Aneta Langerová – turné Nekonečne:

  • 6. 11. – Praha, Palác Akropolis
  • 7. 11. – Brno, Fléda
  • 8. 11. – Ostrava, Akord
     
  • 12. 11. – Košice, Tabačka Kulturfabrik
  • 13. 11. – Žilina, Mestské divadlo
  • 14. 11. – Bratislava, Slovenská národná galéria

Vstupenky: Predpredaj.sk

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol manažér skupiny Korben Dallas Matúš Németh. Správu sme upravili.

Súvisiaci interpreti: Aneta Langerová, Korben Dallas